10-те најважни правила за пијанење

10-те најважни правила за пијанење

Пиеме за да се развеселиме, на излегување, на прослави, на домашни собири. Пиеме од тага за да заборавиме некого или да надминеме нешто. Пиеме и за да „утепаме“ време. Но, од која причина и да пиеме, мора да ги знаеме 10-те правила за пијанење.

10-те најважни правила за пијанење

1. ОК е и да се пие сам.

2. Вотката може да се меша со сè, вклучително и со повеќе вотка.

3. Во виното е вистината, во пивото е силата, но вискито е водата на животот.

4. Пијаните зборови се трезни мисли. Слушај внимателно.

5. Ако некогаш направиш нешто многу глупаво, не се вади на пијанство.

6. Ако тој/таа е сè уште грд/а после 7 пијачки, откажи се.

7. Пивото е храна. Виното оди со храна. Коктелите бараат храна.

8. Кога пијачките се служат бесплатно, опасно е. Почитувај ги ваквите ситуации.

9. Никогаш не одбивај бесплатна пијачка и не се жали за нејзиниот квалитет или бренд.

10. Секогаш останувај на повеќе од една пијачка. Тогаш работите почнуваат да се случуваат.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. maja Reply

    ahahahahahaha 😀
    dobri se 🙂

  2. Име Reply

    GI POCITUVAM SITE DO EDEN :*

Остави коментар