10-те најинспиративни цитати на Опра Винфри

10-те најинспиративни цитати на Опра Винфри

Опра Винфри е една од најмоќните жени во светот со оглед на нејзините многубројни успеси и достигнувања. Во продолжение прочитајте ги нејзините најинспиративни цитати.

10-те најинспиративни цитати на Опра Винфри

„Нека вашите рани ве направат помудри.“

„Причината поради која успеав да бидам успешна на финансиски план е дека никогаш, ниту за миг не ми беа во фокусот парите.“

„Ако сè уште не сте откриле која е вашата страст во животот, тогаш сфатете дека една од причините за вашето постоење на планетата Земја е да ја откриете токму неа.“

„Ничие патување не е беспрекорно. Сите ние наидуваме на пречки и порази во животот. На овој начин животот ни порачува дека е време да се промени насоката.“

„Величете го сопствениот живот најмногу што можете бидејќи вие сте она што верувате дека сте.“

„Не верувам во порази. Доколку сте уживале во целиот процес не значи дека сте доживеале пораз.“

„Кон што и да се стремите, можете да ја остварите сопствената цел само доколку сте желни за работа.“

„Без мака нема издржливост.“

„Опкружете се со луѓе кои ќе ви бидат инспирација за да ги постигнете вашите цели.“

„Доколку сте благодарни за она што го имате, ќе добиете повеќе. Доколку пак, се фокусирате само на она што го немате, никогаш нема да ви е доволно она што го поседувате.“

Откако ги прочитавте најинспиративните цитати на Опра Винфри, можеби ќе сакате да ги прочитате и цитатите кои ќе ве уверат дека не треба да се откажувате од вашите цели.

Извор: allwomenstalk.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар