10 работи кои веројатно секој од нас некогаш ги има направено

Најчесто кога сме сами ни доаѓа да се глупираме на чудни начини. Но, тоа е сосема човечки. Ако понекогаш сте се засрамиле самите од себе во вакви ситуации, нема потреба во иднина да се чувствувате така. Овие 10 работи се само пример за нормално човечко однесување кое е по малку смешно кога ќе се погледне оддалеку. 🙂

10 raboti koi verojatno sekoj od nas nekogash gi ima napraveno-kafepauza.mk

1. Сте се обиделе да јадете како куче

2. Сте оделе без да ги згазите линиите на патот.

3. Сте ја затварале вратата од фрижидерот полека за да видите како ќе се изгасне светлото внатре.

4. Сте се карале за да го стиснете копчето во лифтот.

5. Сте се обиделе да ги пуштите сите бои на мултиколор пенкало одеднаш.

6. Сте јаделе од филот за тортата додека се подготвува.

7. Сте си врзале пешкир околу вратот и сте позирале како суперхерој.

8. Сте стоеле пред вентилатор и сте зборувале како робот или како Дарт Вејдер.

9. Сте ја пееле песната на почетокот на филм од 20-th Century Fox (тан-тар-ар-ааам).

10. Сте ги наредиле сите пластични столици едно врз друго и сте седнале најгоре.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар