Како ќе реагирате ако ве поканат на сопствениот погреб?

Една маркетинг агенција од Белгија направила необичен краток филм со цел да ѝ предочи на јавноста кои точно се последиците од брзото возење. Тие собрале повеќе луѓе – блиски пријатели, љубени или членови на семејството на брзи возачи. Овие луѓе ги поканиле бесните возачи на нивниот погреб, а тие ја прифатиле необичната покана и си заминале со солзи во очите.

kako-kje-reagirate-ako-ve-pokanat-na-sopstveniot-pogreb-kafepauza.mk

Погледнете го краткиот филм кој на многу екстремен, но убедлив начин прикажува како би изгледало кога повеќе би нѐ немало како резултат на брзото итање по улиците. Морничаво? Моќно?

Напомена: Вклучете го копчето Captions (cc) за превод на англиски.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар