10 најевтини бунгалови и вили над вода

Сметувањето во вили и бунгалови над вода е наменето за оние со подлабок џеб, но ако веќе сте решиле таму да трошите пари, сајтот Price of Travel го направи изборот на 10 од нив во кои ќе си поминете најевтино. Цените се однесуваат на ноќевања во соба за двајца вон сезона.

Вилите на Златното палмино дрво, Малезија

Најевтините вили над вода се наоѓаат во Малезија, недалеку од Куала Лумпур. Двајца можат да преноќат овде за 118 евра.

10 најевтини бунгалови и вили над вода

Гангехи Ајленд Ресорт, Малдиви

Соба за двајца во најевтините малдивски бунгалови над вода чини 137 евра. Ако некој патува сам, ќе треба да плати само 106 евра за една ноќ над чистата вода на Индискиот Океан.

10 најевтини бунгалови и вили над вода

Корал Лоџ, Островите Сан Блас, Панама

Ова тивко одморалиште содржи само шест бунгалови. Цените се движат од 183 евра па нагоре.

10 најевтини бунгалови и вили над вода

Клуб Бали Хаи, Муреа

Основачите на Клуб Бали Хаи тврдат дека тие ги измислиле првите надводни бунгалови. Без оглед на тоа дали се во право, цената од 189 евра за една ноќ ги прави најевтини во овој дел од Пацификот.

10 најевтини бунгалови и вили над вода

Раијатеа Хаваики Нуи Хотел, Раијатеа, Јужен Пацифик

На малото островче Раијатеа, кое е изгубено некаде во Јужниот Пацифик се наоѓа овој хотел чии соби се над вода. Ако се упатите натаму ви требаат 192 евра по ноќевање.

10 најевтини бунгалови и вили над вода

Ентонис Ки Ресорт, Хондурас

Бунгаловите не се далеку во океанот како кај другите примери од оваа листа, но сепак влегува во оваа категорија. Сместени се на приватен остров недалеку од брегот на Хондурас. Ноќевањето за двајца чини 206 евра.

10 најевтини бунгалови и вили над вода

Отелито Десконсидо, Пуерто Валјарта, Мексико

За 206 евра можете да се сместите и во романтичниот Отелито Десконсидо на мексиканскиот брег. Хотелот се снабдува со енергија исклучиво преку соларни панели, така што гостите во некои вечери мораат да се потпрат само на свеќи, што и не им пречи многу.

10 најевтини бунгалови и вили над вода

Еклипс де Мар Аквалоџ, Панама

Ноќевањето над карипските води во Еклипс де Мар Аквалоџ е привлечно за оние со поавантуристички дух, поради разните спортски активности кои се нудат. Тоа чини 210 евра.

10 најевтини бунгалови и вили над вода

Медхуфуши Ајленд Ресорт, Малдиви

Вонсезонски аранжман на овој малдивски ресорт чини 213 евра. Сите 46 вили важат за доста големи за оваа цена.

10 најевтини бунгалови и вили над вода

Велидху Ајленд Ресорт, Малдиви

Малдивскиот остров Велидху не е толку голем и гламурозен како другите од архипелагот, но затоа е поевтин. Двајца можат за 225 евра да ноќеваат овде и да уживаат исто колку и на околните островчиња.

10 најевтини бунгалови и вили над вода

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. Ljubica Reply

    Prekrasni se site navistina. No kako istive da se vklopat i vo nasava
    prekrasna priroda – na pr. kako shto e plitko Dojranskoto ezero, da se
    napravi neshto nalik na ovie bungalovi …..

Остави коментар