Топ 5 содржини за изминатата недела (27.09-03.10)

Еве што најмногу се читаше на Кафе пауза изминатата недела:Топ 5 содржини за изминатата недела (27.09-03.10)

1. Секоја жена мечтае за…

Секое мало девојче фантазира за својата иднина. Каква жена ќе биде кога ќе порасне? Што би ја направило среќна? Ви откриваме неколку „скромни“ фантазии на девојките за кои тие размислуваат уште додека се деца.

2. Факти за мозокот што ќе ве натераат да се замислите

За да доживее девојката оргазам во текот на сексот, центарот во мозокот кој ги контролира стравот и анксиозноста, мора да е исклучен. Совет плус: Загрејте ѝ ги стапалата.

3. Астролошки профил на родените во знакот вага

Вагата постојано е во потрага по баланс, без разлика дали станува збор за односите во љубовната врска, со пријателите или изборот на боите на облека. Овој знак преферира да „носи“ розови очила, со кои нема да ги гледа негативните работи кои се случуваат околу него, со цел да го задржи оптимизмот.

4. Најдобрите женски парфеми за 2010 година кои ги полудуваат мажите

Веќе ја објавивме листата на „Најдобрите машки парфеми за 2010 година“, но тоа не значи дека ги заборавивме девојките. Неодоливиот мирис на секоја девојка секогаш се поврзува со убавина, вкус и шарм, а тоа е повеќе од доволно на патот до успехот.

5. Како да се облекувате како Chuck Bass?

Чак Бес (Chuck Bass). Доволно е кажано. Една од поголемите причини зашто „Озборувачка“ (Gossip Girl) е омилена серија на голем број девојки ширум светот. Настрана неговата природна убавина и шарм, Чак Бес го поседува оној стил кој го прави уште попрекрасен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар