Топ 5 содржини за изминатата недела (20.09-26.09)

Топ 5 содржини за изминатата недела (20.09-26.09)

Aко ги пропуштивте најинтересните содржини на „Кафе пауза“ минатата недела, еве прилика да надоместите.Топ 5 содржини за изминатата недела (20-09-26-09)1. Секоја жена мечтае за…

Секое мало девојче фантазира за својата иднина. Каква жена ќе биде кога ќе порасне? Што би ја направило среќна? Ви откриваме неколку „скромни“ фантазии на девојките за кои тие размислуваат уште додека се деца.

2. 8 лаги што сите родители им ги кажуваат на децата

Според едно истражување во Англија е утврдено дека родителите на нивните деца им кажуваат 3000 „бели“ лаги во текот на нивното детство.

Еве 8 „бели“ лаги за кои нема дете што не ги слушнало од неговите родители.

3. Најдобрите машки парфеми за 2010 година кои ги полудуваат девојките

Пронаоѓањето на вистинскиот парфем за себе претставува предизвикувачка задача. Огромниот број на тоалетни води од многу познати брендови, овозможува да се пронајде онаа која ќе биде препознатлива и ќе се вклопи во личниот стил, но големиот избор не е секогаш многу корисна работа. Уникатниот парфем е многу важен за оставање добар впечаток, па еве една листа на најдобрите и најпродаваните за оваа година која ќе ви помогне при изборот.

4. 8 необјавени факти за фустанот од месо на Лејди Гага

Некои ја критикуваа, други и се восхитуваа. Секако, таа повторно го привлече вниманието на јавноста и ги натера медиумите да смислуваат креативни наслови во обид да го изразат впечатокот од спектакуларното појавување на пејачката на доделувањето на МТВ видео наградите. Поминаа 10 дена, медиумската атмосфера стивна, но некои прашања и понатаму остануваат отворени.

5. Кафето и хороскопските знаци
Љубителите на кафето преферираат истото да го консумираат преработено во одреден вид, подготвено на различен начин, сервирано во еден или друг стил. Некои од пиењето кафе прават ритуал, други го дрмаат набрзинка од сабајле за да се освестат за претстојниот ден. Преференциите за видовите кафе и начинот на кој тоа е подготвено можат да зависат од хороскопските знаци. Еве во каков тип на кафе уживаат луѓето со различни хороскопски знаци…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар