Топ 5 содржини за изминатата недела (04.10-10.10)

Погледнете ги петте содржини кои најмногу го привлекоа вниманието на Кафе пауза минатата недела.

Топ 5 содржини за изминатата недела (4.10.10.10)

1. Хороскопот и молитвите

Се молите во себе или на глас? Барате да ви се остварат реални работи или претерувате со желбите како да му се обраќате на Дедо Мраз? Избирате ли зборови? Преферирате културно или понеофицијално обраќање во слободен стил? Според карактерите на луѓето со одреден хороскопски знак, може да се претпостави кој од нив како му се обраќа на Бога.
.

2. 10 интересни совети и трикови за статуси на Фејсбук

Ако сакате да поставите нешто на вашиот ѕид, за кое ќе ви значи да добиете реален фидбек од вашите пријатели, практично би било да поставите копче „Dislike“, веднаш до популарното „Like”. Апликацијата Status Magic за Фејсбук може да додаде вакво копче на секој статус кој ќе се објави преку неа. Уште позабавно е што оваа опција можете и дополнително да ја прилагодувате за изразување различни емоции, како на пример: „Love”, „Hate”, „Disagree” „LOL” и сл.
.

3. Надворешниот изглед на вагата

Привлечни усни: Нежната вага најчесто има исполнета долна усна и потенка горна усна, која е подвиткана надолу.
.

4. 12 лоши навики кои прават да изгледате постаро

Сите знаеме дека е невозможно да изгледаме младо цел живот, но затоа понекогаш можеме да го спречиме времето кое маршира низ нашето лице. Затоа, не дозволувајте овие 12 грешки кои ги правите секојдневно да го направат вашиот лик предвреме да изгледа постаро.
.

5. Како да го спречите лошиот здив?

Лошиот здив е многу непријатен и засегнува многу луѓе низ целиот свет. Како што постојат повеќе причини кои го предизвикуваат лошиот здив, така има и разни начини како да се спречи. Со овие совети ќе си помогнете околу превенирање на лошиот здив, а во исто време ќе направите вашата усна шуплина да биде здрава во секој дел од денот.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар