Симнете ги најдобрите апликации од 2016-та година, што ќе ви ја направат 2017-та уште подобра

6. Credit Karma

Во новата година научете подобро да управувате со вашите финансиски средства, со помош на оваа бесплатна апликација (ајфон, андроид). Таа ќе ви помогне подобро да се запознаете со вашиот кредитен рејтинг и со тоа што можете да направите за да го подобрите истиот.

Симнете ги најдобрите апликации од 2016-та година, кои ќе ви ја направат наредната уште подобра

7. Glasses by Warby Parker

Купете нов пар очила со помош на оваа бесплатна апликација (aјфон, андроид). Пронајдовте некои што ви се допаѓаат?

Симнете ги најдобрите апликации од 2016-та година, кои ќе ви ја направат наредната уште подобра

8. Hyper

Оваа бесплатна апликација (ајфон, андроид) ги одбира најдобрите популарни видеа на Интернет и не ви дозволува да гледате нешто што не ви се допаѓа.

Симнете ги најдобрите апликации од 2016-та година, кои ќе ви ја направат наредната уште подобра

9. Tinycards

Учете за претстојниот тест или пак подгответе се за презентација со помош на оваа бесплатна апликација (ајфон, андроид).

Симнете ги најдобрите апликации од 2016-та година, кои ќе ви ја направат наредната уште подобра


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар