Симнете ги најдобрите апликации од 2016-та година, што ќе ви ја направат 2017-та уште подобра

Годишната листа за најдобрите апликации е веќе готова, па доколку сѐ уште ги немате овие на вашиот телефон, тогаш со сигурност треба да направите место за нив. Некои од нив ќе ви помогнат да се ослободите од стресот, додека пак другите ќе ви ветат подобри фотографии за Инстаграм. Погледнете кој избор на апликации треба да го направите, со цел да ја направите 2017 година подобра.

Симнете ги најдобрите апликации од 2016-та година, кои ќе ви ја направат наредната уште подобра

1. Prisma

Оваа апликација (ајфон, андроид) е бесплатна и ќе ви помогне вашите фотографии да ги претворите во вистинска уметност, при што секој на Инстаграм ќе ви завидува.

Симнете ги најдобрите апликации од 2016-та година, кои ќе ви ја направат наредната уште подобра

2. MSQRD

Ако сакате да си играте со филтри, не барајте ништо повеќе, затоа што тука е MSQRD (ајфон, андроид). Оваа апликација е бесплатна и ви овозможува да фотографирате со многу забавни маски и ефекти.

Симнете ги најдобрите апликации од 2016-та година, кои ќе ви ја направат наредната уште подобра

3. Quartz

Со оваа бесплатна апликација (ајфон, андроид) ќе можете да имате кратки извори за најновите вести, надополнети со емотикони и други паметни и интересни нешта.

Симнете ги најдобрите апликации од 2016-та година, кои ќе ви ја направат наредната уште подобра

4. Vogue

Ако сакате да бидете во тек со најновите модни вести и трендови, тогаш оваа апликација (ајфон, андроид) е вистинската за вас. Таа е бесплатна и ќе ви овозможи да следите осум статии секој ден, кои се наменети за вас и се базираат на вашите интереси.

Симнете ги најдобрите апликации од 2016-та година, кои ќе ви ја направат наредната уште подобра

5. Meditation studio

Сакате да ја започнете добро новата година? Тогаш симнете ја оваа апликација (ајфон, андроид) која чини 4 долари и ве учи како да станете повнимателни.

Симнете ги најдобрите апликации од 2016-та година, кои ќе ви ја направат наредната уште подобра

Погледнете уште четири корисни апликации на наредната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар