Iris – таблет писи со транспарентен екран

Ова е дефинитивно ера на напредните таблети. Тие сè повеќе доаѓаат во пакувања кои се привлечно дизајнирани и со многу функции. Iris Tablet PC е таков пример. Тој има транспарентен тачпад со ОЛЕД екран. Користи безжична технологија на полнење, може да ги скенира вашите документи, да преведува текст и да ви служи како навигатор. Со помош на апликациите можете и да го планирате вашиот внатрешен простор, како и да го поделите екранот за истовремена двојна употреба. Iris - таблет писи со транспарентен екранЗа среќа, можете да си ги зачувате парите в џеб. Овој таблет е само концепт, кој со нетрпение ќе очекуваме да се појави, а дизајниран е од четворица Кинези.Iris - таблет писи со транспарентен екранIris - таблет писи со транспарентен екранIris - таблет писи со транспарентен екранIris - таблет писи со транспарентен екранIris - таблет писи со транспарентен екранIris - таблет писи со транспарентен екранIris - таблет писи со транспарентен екран

————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар