Дигитално огледало ви овозможува да „пробувате“ облека без да се пресоблекувате

За некои луѓе шопингот е забава, додека пак за други, тоа е нешто што целосно ги истоштува. Доколку и вие сте од оние личности кои не уживаат во целиот процес на шопингот, тогаш ова огледало е совршено за вас. Станува збор за „MemoryMirror“, дигитално огледало кое овозможува ротирање за 360 степени, како и поврзаност со социјалните мрежи.

Дигитално огледало ви овозможува да „пробувате“ облека без да се пресоблекувате

Ова огледало ви овозможува да ја промените бојата на вашата облека со само една гестикулација или паралелно да гледате повеќе модели со цел да видите кој е посоодветен на вашето тело. Размислете, колку често сте сакале второ мислење додека сте биле на шопинг сами? „MemoryMirror“ исто така овозможува споделување на комбинациите кои ги пробувате со вашите пријатели на социјалните мрежи. Да не должиме, погледнете за што точно станува збор во следново видео…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар