Audi | Кафе пауза

Audi го претстави електричниот седан e-tron GT

Деби на саемот за автомобили во Лос Анџелес - претставен првиот електричен четворовратен седан од Audi...
Датум: 04 дек 2018
, Автор:

Автономно возење на ново ниво: Ви го претставуваме Audi AI пилотот за сообраќаен метеж

Audi AI пилотот за сообраќаен метеж, претставува прв систем во светот што овозможува условна автономија на SAE ниво 3.
Датум: 25 сеп 2017
, Автор:

Audi A5 и Q2 со највисоки оценки на најстрогиот европски тест за безбедност на возилата

Признанието се однесува на безбедноста на возрасните, децата и на пешаците, а една од главните причини за одличниот пласман е системот на итно сопирање.
Датум: 07 дек 2016
, Автор:

Признанија и награди за Audi во периодот од јули до октомври 2016 година

Audi однесе две победи на презентацијата „Sport auto Award“. Моделот Audi S1 победи во категоријата „мали автомобили“ а перформансите на моделот RS 6 Avant беа прогласени за најдобри во категоријата „седани над 100.000 евра“.
Датум: 27 окт 2016
, Автор:

Audi го спроведе стотиот најстрог INKA тест за квалитет врз моделот A4

Тимот на Audi за обезбедување квалитет го спроведе стотиот Инголштад тест за корозивност и стареење (INKA) врз моделот A4.
Датум: 12 авг 2016
, Автор:

Audi освои девет вредни награди

Audi А6 е победник во категоријата „Најдобар автомобил од средна големина“ во Чешка.
Датум: 27 мај 2016
, Автор:

Audi вградува антиалергени филтри во системите за климатизација на возилата

Од следниот месец, револуционерните филтри ќе се вградуваат во системот за климатизација на: Audi A1, A3, Q3 и TT, а новиот Audi Q2 ќе биде опремен со вакви филтри при лансирањето на пазарот.
Датум: 19 мај 2016
, Автор:

Новиот Audi А4 allroad Quattro – Совршен придружник во секоја ситуација

Новиот Audi А4 allroad Quattro е олицетворение на уникатен концепт. Тој комбинира високо ниво на комфор при возењето со теренски квалитети, што го прави единствен во својата класа.
Датум: 08 апр 2016
, Автор: