2016 | Кафе пауза

6 најважни откритија во 2016 година кои ќе го променат светот

Гравитациони бранови, делови од диносауруси во килибар, потенцијален живот на друга планета – оваа година за научниците беше прилично турбулентна.

Топ 10 филмови со најголема заработка во 2016 година

И покрај тоа што годината сè уште не е завршена, ова е прв пат на листата да не се најде ниту една приказна чие дејство е базирано во реалноста или пак, да вклучува реални луѓе.

Предвидувањата на Нострадамус: 5 застрашувачки настани кои ќе ја обележат 2016 година

Оваа година досега се смета за една од најинтересните години од научен и социолошки аспект.

Топ 3 филмови кои можеме да ги очекуваме во април, 2016

Погледнете ги следниве филмови кои љубителите на филмското плато со најголемо нетрпение чекаат тие да дојдат во кино салати.

Пролетна инспирација: Кои бои на коса ќе бидат хит оваа сезона?

Според познатите фризери, за време на пролет 2016 ќе владее убавиот и природен изглед на косата.

6 интересни фитнес предлози за 2016 година

Листата вклучува фитнес предлози кои сосема се разликуваат едни од други, па се надеваме дека ќе можете да пронајдете барем еден кој ќе ви се допадне.
Датум: 22 јан 2016
, Автор:

Мал годишен хороскоп за 2016: Погледнете што ве очекува во новата година

Близнаците треба да ги искористат сите прилики коишто ќе им се пружат во 2016 година, додека пак Лавовите ќе напредуваат на сите полиња...

Пари, љубов или помалку килограми: Што сакаат жените во 2016 година?

Во оваа интересна студија се барало од дамите да ги откријат и наредат по важност своите приоритети во врска со желбите и целите за следната година.

12 нешта кои мора да ги оставите зад себе ако сакате 2016 да ви биде најдобрата година досега

Со цел следнава година да ви биде најдобра и најуспешна досега, потребно е да ги оставите овие нешта зад себе...

Направете генијален план за 2016 година со помош на следниве 6 прашања

Крајот на годината е време кога размислувате дали изминатата година била онаква каква што сте посакувале. Подгответе се за поуспешна 2016 година...