фотогеничност | Кафе пауза

7 трикови на Меган Маркл со коишто ќе изгледате пофотогенично

Со цел да ја откриеме нејзината мистична, сеприсутна фотогеничност, денес со вас ги споделуваме нејзините 7 тајни за добар изглед...

Фотографии од луѓе кои се толку фотогенични што веднаш ќе се откажете од вашите селфиња

Следниве неколку луѓе се толку фотогенични што нема да можете да им поверувате на очите...

Запознајте ја малата Мипс – најфотогеничното морско прасе што досега сте го виделе

Ако ја прашате сопственичката на Мипс, таа би ви рекла дека нејзиното морско прасе излегува подобро на фотографиите од неа.

6 начини да изгледате пофотогенично во вашиот костим за капење

Топлите температури конечно го достигнуваат својот врв и еден по еден, сите почнуваме да правиме планови за летниот одмор.

Запознајте го Смуди: Најфотогеничното маче во светот

Мачето со необично име е едно животинче кое обожава да се фотографира.

Преслатки портрети на 10-месечно бебе и неговото куче

Запознајте ги Зои и Џаспер, најдобрите пријатели кои уживаат да се фотографираат заедно.
Датум: 14 апр 2014
, Автор:

Како да бидете пофотогенични?

Како и многу други работи во животот така и позирањето е талент кој може да се подобрува и усовршува.
Датум: 07 дек 2010
, Автор: