потење | Кафе пауза

Како да бидете во форма без да се испотите?

Сакате да бидете во форма, но сето тоа потење и вежбање не е забавно. Сепак, постојат неколку начини што ќе ви помогнат да бидете во форма без да се потите премногу.

Како да го намалите прекумерното потење на природен начин?

Здебеленост. Акни. Првут. Настинка. Сите овие вообичаени проблеми имаат нешто заедничко - тие се видливи и засрамувачки.

Зошто некои луѓе се потат повеќе, а некои помалку?

Потењето е природен процес, но знае да предизвика непријатност ако е претерано.

Што всушност можат да значат вашите проблеми со потењето?

Претераното потење може да направи да се чувствувате неудобно, но може да биде и знак за некој поголем проблем.

8 причини зошто потењето е добро за вас

Со затоплувањето на времето, сигурно почесто се грижите за дамките од пот на вашата облека...

Девојки, дали знаевте дека ова е причината за зголеменото потење?

Покрај вообичаените симптоми на ПМС, постои еден симптом за кој многу малку жени слушнале и го поврзале со него.

6 пораки што вашето тело ви ги испраќа преку зголеменото потење

Честопати ве облева пот, без разлика на тоа кое годишно време е и колку е температурата надвор?

Зошто во зима треба почесто да се бањате во када?

Ја поминуваме целата зима обидувајќи се да ги избегнеме настинката и грипот, а забораваме една многу важна работа!

10 работи кои ќе ви помогнат да го спречите потењето во текот на денот

Важно е да сфатите дека потењето е природна појава која му помага на телото да се олади и ослободи од штетните материи, така што не треба да го спречувате на неприродни и синтетички начини.

Спасете се од преголемата жештина! Овие материјали ќе ви го овозможат тоа

Дали знаете кои материјали се најудобни и најпријатни за во лето? Дознајте сега и потрудете се тие да станат ваши најдобри пријатели за во лето.

8 решенија за непријатниот мирис од потењето

Иако постојат козметички препарати кои ефикасно ја спречуваат непријатната миризба, понекогаш ни тоа не е доволно, па потребно е да обрнуваме повеќе внимание на нашите дневни навики.
Датум: 24 јун 2014
, Автор:

Три моќни решенија за спречување на потењето

Во борбата против претераното потење ви ги претставуваме овие 3 природни решенија кои можат да бидат поефикасни од скапите козметички препарати.
12