5 начини да го спречите опаѓањето на косата во есен

Есента е годишно време во кое сите ние доживуваме поголемо опаѓање на косата. Дознајте како да ја заштитите вашата коса!

Косата ви паѓа поради недостатокот на железо! Овој домашен рецепт може многу да ви помогне

Ако постои нешто што може да ја дефинира жената кога станува збор за физичкиот изглед, тогаш тоа е нејзината коса. Но, што ако таа започне да опаѓа?

2 едноставни маски против опаѓање на косата кои можете да ги направите од јајца

Доколку се соочувате со опаѓање на косата, тогаш можеби би требало да ги погледнете овие 2 едноставни, но многу ефикасни маски од јајца.

Како да се справите со опаѓањето на косата?

Сигурно сите состојки за подготовка веќе ги имате во својата кујна. Подготвени сте за експериментирање?

Домашен шампон против опаѓање на косата

Добра вест е што против прекумерното опаѓање на косата можете да се изборите сами и тоа по природен пат. Направете домашен шампон базиран на еден куп лековити билки, кој лесно можете да го подготвите дома.
Датум: 23 сеп 2014
, Автор:

3 природни лекови против опаѓање на косата

Не мора да паничите и да трчате кај вашиот фризер за помош. Можете сами да направите природни препарати од состојки кои ќе ги најдете во вашата кујна и на тој начин да го спречите опаѓањето на косата.
Датум: 09 мар 2014
, Автор:

Најчести причини за опаѓање на косата кај жените

Секоја жена посакува да има цврста и густа коса, но дерматолозите забележуваат дека во последните десетина години голем број жени се жалат за опаѓање на косата уште во помладите години.

Зошто лисјата паѓаат?

Опаѓањето на листовите е појава позната како абцисија и за едногодишните растенија тоа е нормална појава.