Месечината ќе биде во фаза на опаѓање сè до 23 ноември: Како ќе ни влијае и што треба да правиме?

Месечината ќе биде во фаза на опаѓање сè до 23 ноември: Како ќе ни влијае и што треба да правиме?

Според астролозите, секоја фаза на Месечината има одредено значење и енергија, а од 9 до 23 ноември Месечината ќе биде во т.н. „опаѓачка фаза“. На 8-ми ноември имавме полна Месечина во Бик, а сега нејзината светлина почнува да се намалува како што се приближува до фазата на младата Месечина на 23 ноември. Што е пожелно да направите за себе во текот на оваа фаза на Месечината според астролозите?

 Месечината ќе биде во фаза на опаѓање сè до 23 ноември: Како ќе ни влијае и што треба да правиме?

1. Креативна енергија

Во периодот кога Месечината се намалува ќе ви биде полесно да најдете инспирација. Ќе имате многу идеи, а особено ќе ве радуваат креативните работи, кои освен среќа, можат да ви донесат и подобра финансиска состојба. Фокусирајте се на уметност, декорација и осмислување нови чекори кон постигнување на целта. Креативноста ќе може и да ви ги ублажи стресните ситуации во наредните денови.

2. Купување

Кога Месечината е во опаѓање, многу е полесно да добиете важни информации и да донесете добри одлуки особено кога станува збор за купување. Сепак, внимателно организирајте ги неопходните стратегии и не заборавајте дека кога имате добар план сè ќе се одвива без проблеми.

3. Грижа за себе и за сопственото здравје

Обидете се да се ослободите од моменталните стресови до крајот на ноември. Фокусирајте се на поздрава исхрана и умерена физичка активност. Слушајте ги сигналите што ги испраќа вашето тело и фокусирајте се на состојбата на вашиот ум. Поминувајте повеќе време во природа, а прошетката низ блискиот парк или шума нека ви биде еден вид медитација.

4. Завршете го она што сте го започнале

Не одложувајте ништо сега и обидете се да ги завршите сложените задачи и проектите кои долго време ги остававте настрана. Колку повеќе се приближува периодот на младата Месечина толку ќе ви биде потешко да се фокусирате на задачите. Затоа искористете го времето од 9 до 18 ноември за да се ослободите од сè што е старо и да направите простор во вашиот живот за новите работи.

Откако прочитавте како ќе ни влијае Месечината во следниот период, можеби ќе сакате да прочитате и кои хороскопски знаци ги очекува среќа во љубовта во ноември.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар