кармин | Кафе пауза - Part 6

Како вашата шминка да трае подолго?

Со сигурност не треба да бидете робови на производите за убавина, но некои поводи и прослави бараат шминката да остане совршена во текот на целиот ден. Еве ги чекорите...
Датум: 23 мар 2012
, Автор:

Што мислат мажите за бојата на вашиот кармин?

Пред да ги обоите усните, земете ги предвид советите на Мет Бин, уредник во магазинот за мажи „Men’s health“, во врска со машката перцепција за разните нијанси кои ја красат женските уста.

Мејкап-трикови што треба да ги знае секоја девојка

Истакнете ги вашите заводливи очи, украдете изглед од гламурозните настани на црвениот тепих, дајте му сјај на лицето со нанесување на правилната нијанса руменило и привлечете што е можно повеќе внимание.
Датум: 16 фев 2012
, Автор:

Како реагираат мажите кога се лажно обвинети за прељуба?

Оваа одлична скриена камера ќе ве насмее до солзи. Станува збор за интересен трик кој две девојки го изведуваат...

Што кажува шминката за вашиот карактер?

Неколку експерти и професионалци за шминка, откриваат дека начинот на шминкање може да открие дел од вашите карактеристики.

Научно докажани начини да изгледате поатрактивно во машките очи

Истражувањата велат: носете црвено, смејте се на неговите шеги, замавнете со колковите, не држете строги диети...

Црта портрети со нејзините усни!?

Младата Натали Ајриш, користејќи ги само нејзините усни обоени со кармин наместо четка, креира смели портрети од познати светски икони, како Мерлин Монро и Џими Хендрикс.