кармин | Кафе пауза - Part 5

Решението за вашите подочници цело време сте го имале во вашиот несесер

Постои многу едноставен и ефикасен начин да ги сокриете подочниците, а сè што ви треба е козметиката која веќе ја имате во вашиот несесер.
Датум: 26 јан 2015
, Автор:

20 трикови со коректорот кои секоја жена треба да ги знае

Шминката знае да биде најдобриот пријател на жената кога тоа ѝ е најпотребно. Токму затоа, малите трикови кои би помогнале таа да изгледа што е можно поблиску до совршеното се секогаш добредојдени.

Темни усни: Тренд кој не смеете да го пропуштите

Со пократките денови и поладните ноќи, есента станува помрачна. Некогаш поради облеката, некогаш поради бојата на косата, а пак некогаш поради режимот за разубавување.

Неколку трикови за разубавување кои секоја жена би требало да ги знае

Жените никогаш не можат да ги купат сите производи за убавина кои им се потребни за да изгледаат убаво, средено и според последните трендови во негата и шминкањето. За среќа, тие се снаодливи...

3 бои на кармини кои секоја жена треба да ги има

Секогаш е забавно да пробате нешто ново и да откривате бои кои добро ќе прилегаат на вашиот тен, коса и стилот на шминкање, но овие 3 нијанси одговараат на скоро секоја жена.
Датум: 28 авг 2014
, Автор:

7 одлични совети да изгледате секси со очила

Непобитен факт е дека очилата со диоптер го имаат оној „секси ефект“. Главната „финта“ е да гледате на вашите очила како на одличен аксесоар, а не како на товар кој ви го уништува изгледот.
Датум: 17 ное 2013
, Автор:

Избор на лак за нокти врз основа на…

Секоја боја на лак не одговара на секоја пригода, сезона или некој елемент што го имате на себе. Затоа ве насочуваме како да направите избор врз основа на следните потреби.
Датум: 10 јан 2013
, Автор:

3 работи кои не треба да им ги позајмувате на пријателките

Можеби вие не гледате ништо лошо во тоа, но поради вашата лична хигиена и здравје, морате да разграничите кои работи нема никогаш да ги делите со вашите пријателки.

7 трикови со кои ќе изгледате помладо

Сакате да изгледате помладо без да одите „под нож“? Ви претставуваме 7 едноставни трикови со кои вашето лице ќе делува неколку години помладо и посвежо.

Секс-фетиши и практики кои возбудуваат

Вообичаено кога ќе се спомене секс-фетиш се мисли на работите кои ни предизвикуваат сексуално возбудување. Фетишот всушност претставува одреден предмет или дел од телото кој го обожаваме и кој ни предизвикува сексуално задоволство.
Датум: 25 мај 2012
, Автор:

5 брзи и лесни начини за драстична промена на вашиот изглед

Неколку предлози со кои брзо и лесно целосно ќе го промените вашиот изглед, но истовремено и одлично ќе чувствувате...