3 инспиративни факти за животот на Арета Френклин

Кралицата на соул музиката почина оваа година на 76-годишна возраст од рак на панкреасот.

Момци имаме одлични вести за вас: Гледањето во женски гради ќе ви помогне подолго да живеете

Само 10-минутно гледање во женски гради за мажите има ист ефект како и 30-минутни аеробик вежби, тврди д-р Карен Ветербај.

Смешни изјави од корисниците на Твитер: Што треба да имате постигнато до 35-годишна возраст?

Корисниците на Твитер на смешен начин опишуваат како се чувствуваат денешните возрасни.

Животот на овие скелети изгледа навистина забавен и полн со настани

Иако се наоѓаат и мрзливци кои не вложуваат ништо за декорирање на домот и околината, оние што се инспирирани воодушевуваат и насмејуваат многу луѓе ширум светот.

Минималистички илустрации кои отсликуваат теми од модерниот живот

Во модерниот свет каде што сте соочени со премногу информации, зависност од социјални мрежи и стрес, нормално е понекогаш да се почувствувате совладано.

Ако сфатите барем една од овие 4 брилијантни мудрости на Толтеците ќе ви се преобрази животот

Овие мудрости се многу едноставни, што е дури неверојатно, а имаат моќ да го променат начинот на кој секојдневно го живееме животот.
Датум: 12 окт 2018
, Автор:

Како да се ослободите од туѓите очекувања и да го живеете животот по ваши правила?

Без разлика дали сте свесни за нив или не, овие очекувања ве истрошуваат и ве присилуваат да живеете живот што не се совпаѓа со вашето вистинско јас.

7 тешки животни вистини што треба да ги прифатите за да бидете навистина силни

Постојат некои реалности со кои мора да се соочите, без разлика колку тешко ви изгледа тоа.

Дали сте навистина среќни? Овие прашања ќе ви помогнат да го откриете тоа!

Среќата е како одмор од соништата. Никогаш не знаете каде е и како да ја пронајдете, но кога ќе бидете таму ќе знаете дека сте стигнале.

Зошто и добрите луѓе страдаат?

Веројатно ова е прашањето што сте си го поставиле кога прв пат сте се соочиле со суровоста на светот.

10 животни вистини од Софија Лорен

Познатата актерка Софија Лорен го прослави својот 84-ти роденден, а зад неа има успешна кариера и богат живот од кој многу научила.