З0 брутални вистини коишто треба да ги знаете за карактерот на Девиците

Позната како најголемиот перфекционист во Зодијакот, Девицата е тип на личност која што сака животот да ѝ биде грижливо организиран до најситен детаљ. Таа со леснотија ги совладува основните аспекти на секоја ситуација...

Разумни, грижливи и духовити: Дознајте сè за жените Девици

Посветена, снаодлива, дискретно духовита, грижлива, практична, разумна, скромна, срамежлива, прецизна – сето ова се главните карактеристики на жените родени во знакот Девица.

Како вистински да сакате девојка родена во знакот Девица?

Кога Девиците сакаат, сакаат со целото свое срце било да се работи за партнер, пријател или домашно милениче.

11 работи кои треба да ги знаете пред да почнете врска со Девица

Доколку имате партнер/ка роден/а во знакот на Девица, сигурно веќе знаете кои се главните карактеристики по кои е познат овој знак.

4 нешта кои можете да ги очекувате од вашиот партнер во знакот Девица

Погледнете ги 4-те најважни карактеристики на Девиците кои всушност ги прават одлични сопрузи.

Ве чека лудо возење: 10 нешта кои треба да ги знаете пред да се заљубите во Девица

Доколку ги имате на ум следниве 10 нешта за Девиците, многу полесно ќе се адаптирате на нив и ќе можете да допрете до нивното нежно срце...

8 причини зошто Девиците се вашите најдобри пријатели

Па, што е тоа што го прави овој знак толку добар пријател?

10 знаци дека сте апсолутна Девица во хороскоп

Родени сте помеѓу 23 август и 22 септември – вие сте Девица во хороскоп и ова се знаците кои ве откриваат.
Датум: 11 сеп 2014
, Автор:

12 чевли за 12 бивши љубовници

Оваа колекција женски чевли е инспирирана од личните минати љубовни врски на еден дизајнер. Секој чевел има свој уникатен дизајн, кој опишува одредена жена од неговото минато.