грижа | Кафе пауза - Part 11

Несфатените фраерски ставови

Џони Браво можеби е само лик од цртаните, но со сигурност е одраз на сите „јаки фраери“, а воедно се користи за да се исмеат истите.
Датум: 03 мар 2013
, Автор:

Една мачка ве советува како да бидете подобар родител

За тоа како да се биде добар родител можеме многу да научиме и од мачките. Тие уште од мали ги учат своите мачиња како да се снаоѓаат и да бидат самостојни.

Вистинска приказна: Уличен стаорец им ја спасил врската

Колку една сосема случајна ситуација може целосно да ни го промени животниот тек? Дали секој кој влегува во нашите животни се појавува со причина, ни носи некаква порака, остава нешто зад себе?
Датум: 08 фев 2013
, Автор:

Запознајте го слаткиот вомбат Кеди

Кеди е малечок осуммесечен вомбат (вид индонезиски торбар) кој има среќа што воопшто преживеал бидејќи бил во кожното торбиче на мајка му, кога неа ја прегазил автомобил во јуни, оваа година.

Татковата љубов e пресудна за среќата на детето

Ако таткото во воспитувањето на детето е постојан и има цврст став, тоа дете има помали шанси да стане деликвент и повеќе ќе се ангажира околу училишните активности...

Кратки лекции за подобри родители

Едноставни лекции за да нè потсетат дека децата се нашето најголемо богатство...

Инспиративна и поучна листа на совети

Прекрасна листа на совети, од која сите можеме да учиме...

Астрологијата и вашето здравје

Освен тоа што хороскопскиот знак го одредува вашиот карактер, сложувањето со околината, вашиот избор на професија и партнер, тој може да ви ги посочи и слабостите и предностите и кога е во прашање вашето здравје.
Датум: 29 јан 2012
, Автор:

Совети за совршен маникир

Негувани раце и чисти средени нокти се последица од секојдневните ритуали кои жените ги прават. Ваквиот изглед е очекуван и делува лесен за постигнување, но потребни се време и вештини за да биде секогаш беспрекорен.

Животните како грижливи родители

И покрај тоа што некои животни се бестрашни, агресивни и понекогаш настроени против луѓето, кога станува збор за нивните бебиња, тие се грижливи, покажуваат љубов и се поставуваат заштитнички, како скоро сите родители.
Датум: 04 дек 2010
, Автор:

10 совети како подобро да си го организирате животот

Како што Алберт Ајнштајн еднаш рекол: „Има три правила за секоја работа: Во нередот пронајдете едноставност, во раздорот пронајдете хармонија, на средината на секоја тешкотија лежи можност“.
Датум: 16 сеп 2010
, Автор: