Топ 5 причини зошто треба да подарите книга

Топ 5 причини зошто треба да подарите книга

Се ближи Нова година, а подарувањето е дел од празничниот ритуал на многумина. Во претпразничната еуфорија сите се обидуваат да го најдат совршениот подарок за своите најблиски. Ви даваме еден едноставен, но сепак многу посебен предлог – подарете книга. Еве ги причините.

(0) top-5-prichini-zoshto-treba-da-podarite-kniga-kafepauza.mk

Топ 5 причини зошто да подарите книга на девојка

#5 Девојките не можат да се приврзат за нов џемпер како што можат за нова книга.
#4 Еј, момци, книгата лесно се завиткува!
#3 Ги има во сите големини, форми и бои – нема поубав избор!
#2 Поевтина е од романтично патување, а го дава истиот резултат.
#1 Со книгата подарувате љубов и радост – и создавате вечни спомени.

Топ 5 причини зошто да подарите книга на момче

#5 Книгите лесно се чуваат – на маси, полици, наткасни или бироа.
#4 Книгата не се расипува колку долго и да ја чува, па во неа може бргу да ужива или долго да и се насладува.
#3 Со книгата ќе учи, ќе се надградува и ќе се забавува – а таа и ќе го оттргне од фудбалот.
#2 Книгата е мала инвестиција што носи доживотна дивиденда.
#1 Книгата е совршен подарок за уживање што не бара од него да стане од столот.

(2) top-5-prichini-zoshto-treba-da-podarite-kniga-kafepauza.mk


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар