Ова ретко се гледа: Гоце, Ванчо, Чоре и вистински волк во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Ова ретко се гледа: Гоце, Ванчо, Чоре и вистински волк во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Велат дека смеењето го продолжува животот, па ако сакате да живеете подолго, гледајте ја најновата епизода од „Еден на Еден“!

Жаре ги угости едни од најпознатите македонски актери на сите времиња, незаменливите: Гоце Тодоровски, Ванчо Петрушевски и Благоја Чоревски.

Раскажаа за нивните многубројни анегдоти, за театарските претстави, за македонските народни приказни и многу повеќе. Плус, во студиото дојде и волкот Тара од Тетово!

Смејте се и уживајте со „Еден на Еден“, сабота на Телма во 19 и 15 часот.

Еве ја најавата:


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар