Голема донација на Млекара АД Битола за помош на погодените од катастрофалното невреме во Скопје

Голема донација на Млекара АД Битола за помош на погодените од катастрофалното невреме во Скопје

Млекара АД Битола донира еден шлепер со Битолско трајно млеко и 4.000 кг Битолско овчо сирење за поддршка на населението погодено од поплавите кои го зафатија Скопје.

Во соработка со Црвениот крст на Република Македонија, преку заедничко планирање и дефинирање на потребите на населението во најпогодените населби, донацијата од Бимилк ќе се дистрибуира до оние на кои им е најпотребна.

3-golema-donacija-na-mlekara-ad-bitola-za-pomosh-na-pogodenite-od-katastrofalnoto-nevreme-vo-skopje-kafepauza.mk

„Ова се навистина тешки моменти, особено за оние граѓани кои директно беа погодени од поплавите во Скопје. Сочувствуваме со сите оние кои загубија свои блиски. Мора сите да се мобилизираме и активираме за да помогнеме на луѓето чии домови се уништени и им се одземени основните услови за живот. Само со заеднички напори можеме да ги пребродиме овие исклучително тешки времиња, кои искрено се надеваме нема да се повторат“ – изјави Полексена Ристеска, Маркетинг менаџер во Бимилк.

За повеќе информации за Бимилк посетете ја веб страната: www.bimilk.mk или Фејсбук страната на Бимилк.

4-golema-donacija-na-mlekara-ad-bitola-za-pomosh-na-pogodenite-od-katastrofalnoto-nevreme-vo-skopje-kafepauza.mk1-golema-donacija-na-mlekara-ad-bitola-za-pomosh-na-pogodenite-od-katastrofalnoto-nevreme-vo-skopje-kafepauza.mk2-golema-donacija-na-mlekara-ad-bitola-za-pomosh-na-pogodenite-od-katastrofalnoto-nevreme-vo-skopje-kafepauza.mk5-golema-donacija-na-mlekara-ad-bitola-za-pomosh-na-pogodenite-od-katastrofalnoto-nevreme-vo-skopje-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар