Надреални сатирични илустрации ја преставуваат апсурдноста на модерниот свет

Надреални сатирични илустрации ја преставуваат апсурдноста на модерниот свет

Артистот Павел Куцинзски преку визуелната моќ на сатирата создава моќни надреални илустрации кои го претставуваат модерниот свет. Создадени во реалистичен стил, тој си игра со елементите на секојдневието со цел да ни го престави нашиот свет најдобро што може. Овие илустрации овозможуваат мудри забелешки за модерните проблеми, особено во делот со технологијата и начинот на кој таа влијае врз нашето секојдневие.

(1) Надреални сатирични илустрации ја преставуваат апсурдноста на модерниот свет


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар