А1 Alpha 20 – најнова генерација на А1 телефони

А1 Македонија со нов ексклузивен смартфон на пазарот

А1 Alpha 20 – најнова генерација на А1 телефони

А1 Македонија со нов ексклузивен смартфон на пазарот

А1 Мaкедонија го лансираше новиот А1 смартфон на пазарот – А1 Alpha 20. Овој уред е трета генерација на А1 смартфони, на кој му претходеа Smart N9 и A1 Alpha.

Опремен со 19:9 HD+ екран, високо-квалитетна тројна камера (48MP+5MP+2MP), 4GB RAM и 128GB вградена меморија, A1 Alpha 20 претставува еден од водечките модели во оваа класа. Со импресивниот екран и врвната камера можат да се направат високо-квалитетни фотографии, како и да се гледаат видеа онлајн без никакви потешкотии. Моќната батерија од 4000 mAh и гаранцијата за корисници од 3 години, која е единствена на пазарот, обезбедуваат траен перформанс и долгорочно уживање. Истиот, доаѓа во црна и светло-зелена боја.

Најновиот оперативен систем и селектираниот опсег на софтверски компоненти се гаранција за леснотија во користењето но, и за навременост на Android ажурирањата. Kако и за претходните A1 Alpha уреди така и за овој смартфон, А1 експертите од Групацијата помогнаа да се развие и интензивно да се тестира моделот А1 Alpha 20.

А1 Alpha е ексклузивно достапен во А1 Македонија, а при купување на смартфонот во тарифата A1 Neo M корисниците можат да го добијат за 169 денари месечно. Со ова А1 Alpha е најповолната понуда на пазарот, земајќи ја во предвид вредноста и квалитетот на уредот кои се добиваат.

Повеќе информации можете да најдете на www.a1.mk или со јавување во Контакт центар на 077 1234.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар