Запознајте ја Лена Илиевска, 6-годишното македонско девојче со прекрасен глас

Талентираната Лена Илиевска има само 6 години, а веќе успева да привлече поголемо внимание од музичките ѕвезди. Нејзиниот глас е толку неверојатен, што не постои сомнеж дека ја чека светла иднина во музичката кариера. И покрај тоа што е прво одделение и редовно ја следи наставата како и своите врсници, таа паралелно оди и на солфеш во државното музичко училиште за пеење Луј Николовски и учи да свири на гиталеле во Гитара Пет. Лена исто така знае да свири и на укулеле. Кога станува збор за музика, за неа не постојат граници!

Запознајте ја Лена Илиевска, 6-годишно македонско девојче со прекрасен глас

Имајќи го ова на ум, воопшто не нè изненадува фактот дека младата талентирана Македонка ужива во пеењето и по цел ден вежба. Трудот без сомнение ѝ се исплати, бидејќи во следниве неколку видеа и самите ќе можете да видите дека таа е на вистинскиот пат да стане голема македонска музичка ѕвезда. Ве оставаме да уживате во прекрасниот глас на Лена Илиевска…

1. Somewhere Over the Rainbow

2. Hit the Road Jack!

3. Imagine


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар