Од овој бездомник сите бегале, но потоа седнал покрај уличното пијано

Од овој бездомник сите бегале, но потоа седнал покрај уличното пијано

Рајан живее на улица веќе 30 години во Алберта, канадска провинција. Никој не се ни сомневал дека поседува ваков талент, сè додека градот не поставил пијана на отворено, на кои минувачите можеле слободно да свират.

od-ovoj-bezdomnik-site-begale-no-potoa-sednal-pokraj-ulichnoto-pijano-kafepauza.mk

Според неговите зборови, тој никогаш не учел да свири, туку во прашање е чист талент. Само слушнете го, неверојатен е.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар