Извонреден дует на Џон Леџенд и Сем Смит за „Lay Me Down“ во хуманитарни цели

Извонреден дует на Џон Леџенд и Сем Смит за „Lay Me Down“ во хуманитарни цели

Џон Леџенд и Сем Смит снимија одличен дует на песната „Lay Me Down“ која инаку ја изведува оној вториот. Тоа го сторија поради хуманитарни причини. Тие се здружија за да помогнат на „Комик Рилиф“, организација која работи со млади луѓе во Велика Британија и во Африка. Целта на песната е да собере пари за нивните проекти, а ќе биде изведувана на нивните музички настани кои исто така ќе бидат организирани во добротворни цели.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар