5 секунди од секој број 1 хит во само две плејлисти

Откако видовте како звучат 36 хитови во само 5 и пол минути, време е за нешто поекстремно. Помислете на сите број 1 хитови во музичката историја. Е сега, замислете како би звучеле тие во само две плејлисти. Лудо, нели?

5 секунди од секој број 1 хит во само две плејлисти

Опуштете се и релаксирајте се со оваа плејлиста составена од првите 5 секунди на секоја песна која била и останала хит во историјата на музиката.

Ако се подготвувате за незаборавна забава по повод вашето матурирање, дипломирање, магистрирање, славење роденден, враќање или заминување од државава, сега имате добра појдовна точка за да го направите најдобриот музички избор.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар