„Ќерката на часовничарот“: Нов роман кој сигурно ќе го прочитате во еден здив!

„Ќерката на часовничарот“: Нов роман кој сигурно ќе го прочитате во еден здив!

Во романот „Ќерката на часовничарот“ од Кејт Мортон, што е едно од најпријатните изненадувања годинава, заплетот го раскажуваат неколку наратори одделени со времето. Тоа е приказна за убиство, тајна, кражба, уметност, љубов и загуба. Низ неговите страници, како река тече гласот на жена која е над времето, чие име минатото го заборави, но таа гледаше како се развиваат работите. Тоа е Бирди Бел – ќерката на часовничарот.

„Ќерката на часовничарот“: Нов роман кој сигурно ќе го прочитате во еден здив!

Летото 1862 година, група млади уметници предводени од страсниот Едвард Редклиф, дојдоа во Берчвуд на бреговите на Темза. Нивниот план е да го поминат летото на креативен начин. Но, наместо тоа, една жена е застрелана, друга исчезнува заедно со непроценливо наследство и животот на Едвард Редклиф е уништен. Во 2017 година, Елоди Винслоу, млада архивистка во Лондон, пронаоѓа торба во која имало фотографија на жена во викторијанска облека и цртежи од куќа во Берчвуд. Зошто е толку позната таа куќа? Која е убавата жена на таа фотографија? И кои тајни се кријат таму?

Погледнете ја оваа книга со фасцинантна криминална приказна која мора да ја прочитате.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар