Вкусна мока во повеќе слоеви

Вкусна мока во повеќе слоеви

Преубаво кафе со кое пријатно ќе ги изненадите пријателите

Вкусна мока во повеќе слоеви

Потребни состојки:
  • 115 г сечкано горко чоколадо
  • 60 мл вода
  • 20 мл кондензирано млеко
  • 45 мл еспресо
  • шлаг
Начин на подготовка:

Сечканото чоколадо ставете го во метален сад и во него сипете ја водата. Оставете го на загреана рингла или во микробранова печка убаво да се стопи. Смесата сипете ја во средна стаклена чаша, потоа додадете го млекото, а одозгора сипете го еспресото. Декорирајте со малку шлаг и цимет.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Nik Reply

    Pravilnoto ime e Marocchino….

Остави коментар