Перфектно ледено кафе

Вкусно летно кафенце кое ќе ви ја разгали душата…Перфектно ледено кафеПотребни состојки:

  • 100 ладно инстант кафе
  • 100 мл чоколаден сладолед
  • 15 мл чоколаден прелив
  • 3 коцки кршен мраз
  • шлаг

Начин на подготовка: Во блендер ставете ги леденото кафе, сладоледот и чоколадниот сируп. Во голема чаша сипете го мразот и одозгора полијте го со добиената смеса од блендерот. Декорирајте со шлаг и чоколаден прелив.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар