Незаборавен леден коктел со кафе и сируп од цреши

Започнете го викендот на вистинскиот начин!

Потребни состојки:
  • 60 милилитри кафе концентрат
  • 2 кафени лажички сируп од цреши
  • Ледени коцки
Начин на подготовка:

Станува збор за едноставен леден кофеински коктел. Во шејкер за коктели ставете ледени коцки, 60 милилитри кафе концентрат и 2 кафени лажички сируп од цреши. Тресете го шејкерот сè додека не почувствувате дека ви станува престудено на рацете. Исто како кога ви правеле мартини. Сипете во мала коктел чаша и уживајте!

Сицилијано: Одличен кафе коктел за загревање пред излегување.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар