Ледено кафе со Орео колачиња

За благ и енергичен викенд

Потребни состојки:
  • 230 милилитри млеко
  • 3-4 Орео колачиња
  • 1 кафена лажичка инстант кафе
  • 1 кафена лажичка млечен крем
  • Прстофат какао во прав
  • Ледени коцки
  • 1 кафена лажичка шеќер (по желба)
Начин на подготовка:

Изматете ги сите состојки одеднаш за да добиете ладно, крем кафе со пена. Декорирајте со дополнителни Орео колачиња, парчиња чоколадо и какао во прав.

Пробајте го и ова ледено кафе со чоколадо и сладолед.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар