Колку калории има во кафињата од Старбакс?

Колку калории има во кафињата од Старбакс?

Многу луѓе кога патуваат надвор од нашата земја во земја каде што има Сатрбакс, не ја пропуштаат приликата да се напијат кафе кое има толку различен вкус од секое друго. Сепак, овие слатки напитоци се полни со калории, па имајте на ум дека иако мислите дека само пиете кафе, вие всушност се почестувате со калоричен десерт во течна состојба.

Колку калории има во кафињата од Старбакс?

Колку калории има во кафињата од Старбакс?

Мока со бело чоколадо и пеперминт = 520 калории = 3,7 лименки Кока-кола

Колку калории има во кафињата од Старбакс?

Фрапучино со двојно чоколадо = 500 калории = 120 Скитлс бонбони

Колку калории има во кафињата од Старбакс?

Топло чоколадо = 370 калории = 45 гумени бонбони

Колку калории има во кафињата од Старбакс?

Лате со зелен чај = 350 калории = среден помфрит од Мекдоналдс

Колку калории има во кафињата од Старбакс?

Кафе Мока = 330 калории = 130 крекери рипки

Колку калории има во кафињата од Старбакс?

Кафе Лате = 190 калории = 1 парче пица

Колку калории има во кафињата од Старбакс?

Црно кафе = 0 калории = кoфеинизиран воздух

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар