Кофеински милкшејк со Нутела

Највкусниот кофеински милкшејк што некогаш сте го пробале!

(1) kofeinski-milkshejk-so-nutela-www.kafepauza.mk

Потребни состојки:
  • 220 грама сладолед од ванила
  • 240 милилитри млеко
  • 4 лажици Нутела
  • 3-4 лажички инстант кафе
  • 1 лажичка чиа семе
  • 1 лажичка ленено семе
  • Прстофат ванилин шеќер

*Количните се за еден голем или два нормални пијалаци.

(2) kofeinski-milkshejk-so-nutela-www.kafepauza.mk

Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во еден сад и матете сè додека не добиете комбинирана и мазна смеса. Сипете во чаша, по желба ставете шлаг пена на врвот и попрскајте со какао во прав и вашиот пијалак е готов!

Ако ви се допадна овој рецепт, пробајте ја и оваа комбинација на кафе и Нутела!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар