Кафе за восхит (Coffee Delight)

Летно кафе кое ќе ве освежи и исполни со позитивна енергија

Кафе за восхит (Coffee Delight)
Потребно време за подготовка:
5 минути

Потребни состојки:

  • 100 грама сладолед по вкус
  • 20 милилитри млеко
  • 1 инстант кафе
  • 3 коцки мраз

Начин на подготовка: Споменатите состојки ставете ги во блендер и мешајте неколку минути додека не добиете хомогена смеса. Смесата ставете ја во интересна стаклена чаша и пијте со цевка. По избор декорирајте со шлаг пена.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар