Живописната перспектива на Леонид Афремов

Белорускиот уметник Леонид Афремов е најверојатно еден од сликарите кој користи најмногу бои при неговата работа. Неговата техника со мрсни и пастелни бои, создава живописни слики и пејзажи, преполни со убавина и водени рефлексии.
Живописната перспектива на Леонид АфремовИнспирацијата за оваа колекција од прекрасни слики, ја добил при прошетката низ едно белоруско гратче, полно со шаренило на различни култури. Така решил да го претстави шаренилото од негова перспектива. Со неговата четка, успеал да внесе многу живот и емоции во сликите, кои претставуваат вистински празник за очите.САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Dinko Reply

  Otcen jivo i iskreno!!!

 2. Anonimen Reply

  :O

 3. R***C Reply

  Vo Skopje gi ima negde slikive da se kupat???

 4. Aleksandar Mladenovski Reply

  marveoluss 🙂

Остави коментар