Kafe vrtlog (Coffee whirl)

Кафе вртлог (Coffee whirl)

Вашиот нов леден освојувачКафе вртлог (Coffee whirl)Време на подготовка: 5 минути

Потребни состојки:

  • 50 грама сладолед од ванила
  • 30 милилитри ладно црно кафе
  • 2 грама незасладено какао

Начин на подготовка: Сите споменати состојки, ставете ги во блендер и мешајте ги 2 минути. Добиената смеса ставете ја во стаклена чаша и декорирајте по ваш вкус.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар