Француски коктел со кафе и коњак кој ќе ви ги разбуди сите сетила

Совршен за петочната ноќ

Француски коктел со кафе и коњак кој ќе ви ги разбуди сите сетила

Потребни состојки:
  • 150 милилитри свежо подготвено црно кафе
  • 30 милилитри коњак
  • 45 милилитри шлаг пена
  • 2, 3 коцки чоколадо, рендано
  • 1 лажичка шеќер
Начин на подготовка:

Сипете го кафето и коњакот во стаклена чаша и добро промешајте. Ставете 1 лажичка шеќер или засладете по вкус. За крај, нежно поставете ја шлаг пената на врвот и ако сте расположени за декорација, завршете со рендано чоколадо. Имајте убава вечер!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар