Чоколадно ледено кафе со многу сладолед

Ледено кафе кое ќе ви ја разблажи душата на ова жешко време…Чоколадно ледено кафе со многу сладоледПотребни состојки:

  • 45 мл ладно еспресо
  • 50 мл ладно млеко
  • 20 мл чоколаден сируп
  • 3 топки чоколаден сладолед
  • 4 коцки мраз
  • шлаг пена

Начин на подготовка:

Еспресото, млекото, сладоледот, мразот и чоколадниот сируп ставете ги во блендер и измешајте ги убаво додека не добиете хомогена густа смеса. Смесата сипете ја во широка стаклена чаша и декорирајте со шлаг и додатоци по избор.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар