17-годишна девојка создава прекрасна кофеинска 3Д уметност

Дафне Тан од Сингапур, на Инстаграм позната како Periperipeng, преферира да го претвори нејзиното кафе во уметност пред да го испие. Таа почнала да експериментира пред само една година, а нејзините весели 3Д „скулптури“ веќе го привлекле вниманието на јавноста, па дури и вниманието на Фестивалот за кафе во Сингапур.

(1)17-godishna-devojka-sozdava-3d-umetnost-so-late-kafepauza.mk

„Она што ме заинтересира беше една програма каде што имав можност да учествувам во работилница за гурманско кафе. Експериментирав и открив метод да создавам стабилна пена со која ќе можам да правам мали 3Д скулптури.“

(2)17-godishna-devojka-sozdava-3d-umetnost-so-late-kafepauza.mk

Потребни ѝ се од 10 до 20 минути за секое кафе. Во продолжение погледнете ги делата кои се преслатки за да ги испиете.

(3)17-godishna-devojka-sozdava-3d-umetnost-so-late-kafepauza.mk

(4)17-godishna-devojka-sozdava-3d-umetnost-so-late-kafepauza.mk

(5)17-godishna-devojka-sozdava-3d-umetnost-so-late-kafepauza.mk

(6)17-godishna-devojka-sozdava-3d-umetnost-so-late-kafepauza.mk

(7)17-godishna-devojka-sozdava-3d-umetnost-so-late-kafepauza.mk

(8)17-godishna-devojka-sozdava-3d-umetnost-so-late-kafepauza.mk

(9)17-godishna-devojka-sozdava-3d-umetnost-so-late-kafepauza.mk

(10)17-godishna-devojka-sozdava-3d-umetnost-so-late-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар