ТВ серија: Последниот човек на Земјата (The Last Man on Earth)

ТВ серија: Последниот човек на Земјата (The Last Man on Earth)

ТВ серија за животот и авантурите на последниот човек на планетата

ТВ серија: Последниот човек на Земјата (The Last Man on Earth)Главни улоги: Вил Форт

Жанр: комедија, акција, научна фантастика

Креатор: Вил Форт

Премиера: 1 март 2015

Број на сезони: 1

Времетраење: 30 минути

Јазик: англиски

Наша оценка: 8

Ваша оценка: 1 ѕвезда2 ѕвезди3 ѕвезди4 ѕвезди5 ѕвезди6 ѕвезди7 ѕвезди8 ѕвезди9 ѕвезди10 ѕвезди (5 гласа, просек: 9,20 од 10)
Loading...

Да, тука навистина станува збор за приказна која го следи животот на последниот жив човек на планетата Земја. И можеби би си рекле дека оваа приказна ќе биде здодевна и монотона, но верувале или не, главниот лик, Фил Милер, навистина креативно го исполнува своето слободно време. И не дека тој нема пријатели, баш напротив, тој има многу пријатели… (Нема да го земеме предвид тоа што тие се топки!)

ТВ серија: Последниот човек на Земјата (The Last Man on Earth) ТВ серија: Последниот човек на Земјата (The Last Man on Earth)

Што се однесува до настаните кои го довеле во оваа ситуација, не се знае ништо за вирусот кој го убил човештвото. Но, во овој момент тоа не е ни важно. Она што сите ги интересира е какво би било чувството да се биде последниот жив човек на планетата Земја и како би изгледале неговите денови. Дали може да се преживее во свет каде што нема веќе луѓе? Што му прави екстремната осаменост на умот на човекот? И најважно од сè, што сè тој би направил за да види барем уште едно живо човечко суштество? Мора да признаеме дека оваа серија на хумористичен начин успева да ни одговори на сите овие прашања.

ТВ серија: Последниот човек на Земјата (The Last Man on Earth) ТВ серија: Последниот човек на Земјата (The Last Man on Earth)

Да се вратиме на Фил Милер. Бидејќи е сам на светот, тој воопшто не се грижи за тоа како изгледа. Токму затоа без проблем се шета по гаќи и воопшто не се ни труди да се шиша или бричи. Тој ни покажува дека досадата може да биде силна инспирација за креативност, па со цел побрзо да му поминуваат деновите наоѓа најразлични начини за да се забавува. Но, како што поминува времето така осаменоста сè повеќе го обзема. Дали тој ќе успее да се избори со неа? И најважно од сè, дали навистина е последниот човек на планетата или пак, ќе успее да најде и жена која толку многу ја посакува?

ТВ серија: Последниот човек на Земјата (The Last Man on Earth)ТВ серија: Последниот човек на Земјата (The Last Man on Earth)

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар