10 највисоко рангирани серии што можеби сте ги испуштиле оваа година

10 највисоко рангирани серии што можеби сте ги испуштиле оваа година

Понекогаш кога ќе се вратите дома по долг ден на работа, сè што сакате да направите е да седнете и да изгледате нешто интересно. Но понекогаш подолго ни треба да избереме што да гледаме од самото гледање. Па доколку ви е потребен предлог за некоја серија, погледнете ги најдобрите нови серии што можеби сте ги испуштиле годинава.

1. „Жал ми е за вашата загуба“ (Sorry for Your Loss)

10 највисоко рангирани серии што можеби сте ги испуштиле оваа година

Главниот лик, Ли Шо, се обидува да се справи со смртта на нејзиниот сопруг. Живее со нејзината загуба и се надева дека ќе ги обнови врските со пријателите и со семејството. Ли ја очекуваат многу драматични настани, но таа верува дека може да надмине сè. Оваа серија ќе ве натера да сочувствувате со ликовите, а можеби дури и да заплачете со нив.

2. „Касл Рок“ (Castle Rock)

10 највисоко рангирани серии што можеби сте ги испуштиле оваа година

Дејството се одвива во измислениот град на Стивен Кинг, Касл Рок. Ова е место каде што сериските убијци слободно шетаат по улиците, бесните кучиња ги напаѓаат луѓето и самиот ѓавол им продава проколнати предмети на луѓето. По самоубиството на чуварот од авторот Шошанк, еден млад маж е пронајден во близина на затворот. Никој не знае кој е, а мажот го кажува само името на неговиот адвокат кој е роден во Касл Рок.

3. „Пикник на Хенгинг Рок“ (Picnic at Hanging Rock)

10 највисоко рангирани серии што можеби сте ги испуштиле оваа година

Серијата е сместена на почетокот од 20-тиот век. Неколку девојчиња и нивните негувателки одат на пикник во близина на Хенгинг Рок. Според гласините, на ова место постои некој мистериозен зол дух. Трите девојчиња исчезнуваат и никој не може да ги најде. Ако сакате уметнички филмови и драми, оваа серија ќе ви го привлече вниманието.

4. „Проклетството во куќата Хил“ (The Haunting of Hill House)

10 највисоко рангирани серии што можеби сте ги испуштиле оваа година

Семејството Крејн во минатото купило куќа за да ја реновира и да ја продаде. Децата во сегашноста се сеќаваат на нивното детство во наводно проколнатата куќа. Настаните од минатото имале влијание на иднината – еден од браќата е писател, една од сестрите е психијатар, а најмладиот брат страда од зависност. Сите деца се оддалечени од нивниот татко кој не сака да им каже што навистина се случило во куќата, ноќта кога мајка им починала.

5. „Ти“ (You)

10 највисоко рангирани серии што можеби сте ги испуштиле оваа година

Главниот лик е успешен менаџер на книжарница и среќава шармантна млада писателка. Љубовта на мажот набрзо се претвора во вистинска опсесија. Тој почнува да ја пребарува на социјалните мрежи за да дознае повеќе за неа и се обидува да ѝ се доближи што е можно повеќе. По некое време се претвора во вистински тиранин кој е подготвен да направи буквално сè ако нешто му застане на патот.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар