Водолија | Кафе пауза - Part 3

Роденденски подарок за вашиот партнер Водолија

Водолиите се најголемите визионери во целиот зодијак. Нивниот карактер е одбележан со слободен и постојано љубопитен ум кој ги води нивните лични избори...
Датум: 26 јан 2015
, Автор:

Роденденски подарок за вашата партнерка Водолија

Луѓето со овој хоросокпски знак се родени помеѓу 20-ти јануари и 18-ти февруари. Еве што треба да имате на ум ако планирате подарок за жена Водолија.
Датум: 22 јан 2015
, Автор:

10 знаци дека сте апсолутна Водолија во хороскоп

Ако сте родени помеѓу 20 јануари и 18 февруари, тогаш голема е веројатноста да се препознаете во овие 10 карактеристики.
Датум: 13 фев 2014
, Автор:

Водолија и Риби – пријателска комбинација

Ниеден од нив не го почитува формалниот начин на однесување и токму поради тоа тие уживаат во „откачените“ особини од нивниот карактер.

Водолија и водолија – пријателска комбинација

Една работа е сигурна, на овие пријатели никогаш нема да им биде здодевно додека се заедно. Ним секогаш им е интересно да дискутираат за актуелните настани...

Водолија и девица – пријателска комбинација

Принципиелната девица ги обожава слатките „вознемирувања“ кои водолијата ѝ ги предизвикува, бидејќи длабоко во себе, тежнее по малку повозбудлив живот.

Љубовен астролошки профил за женски водолии

Таа има големо срце, непресушна имагинација и желби во неограничени количини. Со неа ќе добиете сѐ или ништо...

Водолија и лав – пријателска комбинација

Доколку водолијата може да го поднесе егоизмот на лавот, тој ќе излезе на крај со нејзината ексцентричност.

Водолија и рак – пријателска комбинација

Ракот тежнее да се чувствува сакано од другите луѓе, а водолијата е во потрага по интелектуална стимулација.

Љубовен астролошки профил за машки водолии

Водолијата е најкреативниот маж што некогаш сте го запознале. Без разлика дали работи како фотограф, артист или бизнисмен, тој ќе ве маѓепса со неговата имагинација, креативност и интересен стил на однесување.

Водолија и близнаци – пријателска комбинација

Разликата помеѓу овие пријатели е тоа што водолијата умее да се фокусира на едно нешто со месеци па дури и години, а близнакот секогаш лута, скокајќи од една на друга работа на секои две минути.

Водолија и бик – пријателска комбинација

Водолијата мрази однапред договорени работи, а бикот се чувствува помоќно кога има план. Водолијата си ја цени својата независност и слобода на избор, а бикот сака да се држи близу до своите најдобри другари.