Лав | Кафе пауза - Part 3

Дознајте како да заведете и задржите Лав

Лавовите на прв поглед може да делуваат малку застрашувачко бидејќи сакаат секогаш да бидат во центар на вниманието и се неверојатно амбициозни.

Најлошиот знак во Зодијакот: Има многу комплекси и нема вкус, вие ќе играте како што тој ќе свири

Нему ништо не му е доволно добро, тој би сакал од сè најмногу, најдобро и онака како што му само на него му одговара.

Тие се силни, но нежни: Еве што треба да запомнете за припадничките на знакот Лав

Тие се силни лидери со нежна страна и можеби ви изгледаат како опасни лавици однадвор, но внатре тие се ранливи...

12 факти кои ќе ги разберат само личностите родени во знакот Лав

Ах, тие Лавови! Супериорни во секоја смисла на зборот, заљубени во себе и секогаш полни со планови и амбиции.

Астрологијата ви открива: Зошто треба да бидете во друштво на Лав?

Без лажна скромност! Доколку познавате Лав многу добро знаете за што зборуваме.

10 знаци дека сте апсолутен Лав во хороскоп

Ако сте родени помеѓу 23 јули и 22 август, вие сте Лав во хороскоп, а тоа значи дека многу е можно да се пронајдете во сите 10 точки.
Датум: 14 авг 2014
, Автор:

Љубовен астролошки профил за женски лавови

Нејзе не можете да не ја забележите и таа е вистинска награда, доколку успеете да ја уловите. Ќе мора да вложите екстра напор и да бидете вреден за нејзиното присуство. Па, таа е кралица на џунглата.
Датум: 30 апр 2013
, Автор:

Љубовен астролошки профил за машки лавови

Машкиот лав може да ја „потресе“ целата просторија со својата моќност и самодоверба. Тој го знае тоа, сака и другите да го знаат тоа и да изреагираат со восхит.

Лав и девица – пријателска комбинација

Повеќето луѓе се ежат од преголемата внимателност на девицата, но на лавот на некој начин му се допаѓа оваа нејзина особина. Од друга страна, девицата сфаќа дека лавот мора секогаш да биде „ѕвездата на шоуто“.

Лав и лав – пријателска комбинација

Секогаш кога некој лав ќе почувствува силна потреба да пронајде личност која вистински ќе го почитува, треба да си најде другарче со кое го дели истиот хороскопски знак.

Рак и лав – пријателска комбинација

Понекогаш дружбата со нерасположениот рак може да биде предизвик за секогаш расположениот лав. За среќа, лавот е добар во прогледување низ прсти кога станува збор за неговите пријатели...
Датум: 19 јул 2012
, Автор:

Близнаци и лав – пријателска комбинација

Од сите пријатели коишто ги има, на близнакот најверојатно му е најдраг оној пријател кој е роден во хороскопскиот знак лав. Разиграното срце на лавот, силно „одекнува“ во младешкиот дух кој го има близнакот.