Најлошиот знак во Зодијакот: Има многу комплекси и нема вкус, вие ќе играте како што тој ќе свири

Нему ништо не му е доволно добро, тој би сакал од сè најмногу, најдобро и онака како што му само на него му одговара. Не само што тој ќе влета во вашето секојдневие како ураган, туку и од љубовниот живот ќе ви направи хаос.

Најлошиот знак во Зодијакот: Има многу комплекси и нема вкус, вие ќе играте како што тој ќе свири

Лавот е кралот меѓу животните и царот меѓу комплексите. Не, нему никогаш ништо не му е доволно добро, бидејќи тој постојано сака да биде најдобар и да ги прави само оние нешта кои му одговараат. Доколку сакате да се облекувате спортски и лежерно, веќе по вториот состанок тој ќе ви подари маичка со циркони која е марка, бидејќи смета дека не смее да биде виден со обична жена.

Тој ќе ве маѓепса со силни парфеми и ќе ве води под рака низ животот. Лавот мора да биде вашето светло на крајот на тунелот, бидејќи ако го нема него, ќе ве нема ни вас. Вие би требало да му бидете благодарни затоа што ве одбрал токму вам за да бидете негова девојка и заедно да имате магична љубовна врска. Со други зборови, вие треба да верувате дека сте добиле џек пот.

Но, сè ова е далеку од вистината. Тој всушност од вас бара да дишете како што тој сака и да играте по неговите правила, додека целосно го запоставувате вашиот живот и вашите потреби.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. Andriana Reply

    Totalno ne se slozuvam so toa deka Lavot e ‘najlosiot znak’, ne sum lav vo horoskop pa da sakam da se odbranam, licno mnogu ja sakam astrologijata i spored mnogu astrolozi lavot go kazuvaat kako eden od podobrite znakovi. Sekako ne treba da imame predrasudi od toa koj e dobar koj los, samo zaradi nekoi elementarni raboti.

  2. MS Reply

    Ako avtorot na tekstot bil ostaven od lav ili imal loso iskustvo so lav, ne treba da se kopmleksira i da gi smeta site lavovi za najlosoto nesto sto se slucilo na covestvoto. Lugje sme, site sme i edno i drugo, i dobri i losi, i krsime srce i se zaljubuvame, i povreduvame i pomagame…

Остави коментар